Göm menyn

Forskare och lärare anställda vid Tema T

 


Jonas Anshelm >> (Professor)
jonas.anshelm@liu.se
013-28 22 65


Thomas Berker >>  (Gästprofessor)
thomas.berker@ntnu.no
 


Boel Berner >> (Professor emerita)
boel.berner@liu.se
 


Lotta Björklund Larsen >>  (Bitr universitetslektor)
lotta.bjorklund.larsen@liu.se
013-28 66 56


Jelmer Brüggemann >> (Bitr universitetslektor)
jelmer.bruggemann@liu.se
013-28 29 58


Maria Eidenskog>>  (Post doc)
maria.eidenskog@liu.se
013-28 22 53


Kajsa Ellegård >> (Professor)
kajsa.ellegard@liu.se
013-28 58 36


Linnea Eriksson >> (Post doc)
linnea.hjalmarsson@liu.se
013-28 58 37


Magdalena Fallde >> (Bitr universitetslektor)
magdalena.fallde@liu.se
013-28 10 48


Wiktoria Glad >> (Universitetslektor)
wiktoria.glad@liu.se
013-28 22 59


Jenny Gleisner >> (post doc)
jenny.gleisner@liu.se
013-28 22 73


Hanna Grankvist >> (Bitr universitetslektor)
hanna.grankvist@liu.se 
013-28 26 77


Lisa Guntram >>  (Post doc)
lisa.guntram@liu.se
013-28 58 23


Simon Haikola >> (Post doc)
simon.haikola@liu.se 
013-28 23 54


Eva Heiskanen >>  (Gästprofessor)
eva.heiskanen@helsinki.fi
 


Mattias Hellgren >> (Universitetsadjunkt)
mattias.hellgren@liu.se
013-28 21 78


Martin Hultman >> (Universitetslektor)
martin.hultman@liu.se
013-28 10 00


Sonja Jerak-Zuiderent >> (Bitr universitetslektor)
sonja.jerak-zuiderent@liu.se
013-28 19 98


Anders Hansson >> (Universitetslektor)
anders.n.hansson@liu.se
013-28 29 30


Claes-Fredrik Helgesson >> (Professor)
claes-fredrik.helgesson@liu.se
013-28 29 70


Ericka Johnson >> (Universitetslektor)
ericka.johnson@liu.se
013-28 44 54


Ann-Sofie Kall >> (Bitr universitetslektor)
ann-sofi.kall@liu.se
013-28 14 45


Corinna Kruse >> (Universitetslektor)
corinna.kruse@liu.se
013-28 47 29


Dick Magnusson >> (Bitr universitetslektor)
dick.magnusson@liu.se
013-28 57 41


Oscar Javier Maldonado Castañeda >>  (Post doc)
oscar.javier.maldonado@liu.se
013-28


David Moats >>  (Post doc)
david.moats@liu.se
013-28


Jenny Palm >> (Professor)
jenny.palm@liu.se
013-28 56 15


Harald Rohracher >>  (Professor)
harald.rohracher@liu.se
013-28 29 75


Gunilla Sverneskog >> (Adjunkt)
gunilla.sverneskog.hedblom@liu.se
013-28 67 14


Kristina Trygg >>  (Universitetslektor)
kristina.trygg@liu.se
013-28 57 18


Eva Kihlgren Törnqvist >> (Universitetslektor)
eva.tornqvist@liu.se
013-28 21 72


Zuiderent-Jerak Teun >>  (Fellow researcher)
teun.zuiderent-jerakliu.se
013-28 29 31


Björn Wallsten >> (Post doc)
bjorn.wallsten@liu.se
013-28


Steve Woolgar >> (Professor) 
Steve.Woolgar@sbs.ox.ac.uk   
013-28 56 17


Kristin Zeiler >> (Universitetslektor)
kristin.zeiler@liu.se
013-28 57 73


Britta Önnegren >> (Universitetsadjunkt)
britta.onnegren@liu.se
013-28 23 17


 

Kalendarium

Högre seminarium

TEVS
P6
ValueS
Environmental Humanities

 

Tema Teknik och social förändring bedriver tvärvetenskaplig tematisk forskning om hur människor skapar och använder teknik historiskt och i samtiden. Tema Teknik och social förändring har utbildning på forskarnivå samt på mastersnivå.

 

Om Tema

Tema bedriver excellent samhällsrelevant forskning och utbildning på grund- och avancerad nivå.

Tema Barn
Tema Genus
Tema Teknik och social förändring
Tema Miljöförändring

 


Sidansvarig: eva.danielsson@liu.se
Senast uppdaterad: Fri Oct 27 14:29:12 CEST 2017