Göm menyn

Gästforskare

 

Thomas Berker >>  (Gästprofessor  2015-2018, next visit 14-11 mars, 16-27 maj 2016)
thomas.berker@ntnu.no
 


Eva Heiskanen >>  (Gästprofessor  2015-2018, next visit 1 mars - 30 april 2016)
eva.heiskanen@helsinki.fi
 



 

Tidigare gäster

Joaquim Campuzano Punti >> (Gästdoktorand   24 mars - 22 april 2016,  28 november - 20 december 2015)
Joaquim.Campuzano@uab.cat
 


Catelijne Coopmans >> (Gästforskare   6 mars - 15 april 2016)
catelijne.coopmans@nus.edu.sg
 


Kathrin Friedrich >> (Gästforskare vt 2016, next visit 11 - 24 april eller 18 april - 1 maj)
kathrin.friedrich@hu-berlin.de
 


Toke Haunstrup Chrsitensen >> (Gästprofessor   15 april - 15 juni 2016)
thc@sbi.aau.dk

 


Ann Kristin Kvellheim >> (Gästdoktorand 11-15 april 2016,  18-23 oktober 2015 )
ann.kristin.kvellheim@ntnu.no
 


Doris Lydahl >> (Gästdoktorand  1 - 28 februari 2016)
doris.lydahl@gu.se
 


Hanna van Parys >>  (Gästforskare 18 maj - 7 juni,   28 september - 15 december 2015) 
Hanna.VanParys@UGent.be

 


Francesca Salis >> (Gästdoktorand 1 mars - 30 juni 2016)
f.salis2@campus.unimib.it
 


Ties van de Werff >> (Gästdoktorand   25 januari - 28 mars 2016 )
t.vandewerff@maastrichtuniversity.nl
 


Bernhard Wiesen >>  (Gästforskare  11 april - 15 april 2016)
bernhard.wiesen.

Kalendarium

Högre seminarium

TEVS
P6
ValueS
Environmental Humanities

 

Tema Teknik och social förändring bedriver tvärvetenskaplig tematisk forskning om hur människor skapar och använder teknik historiskt och i samtiden. Tema Teknik och social förändring har utbildning på forskarnivå samt på mastersnivå.

 

Om Tema

Tema bedriver excellent samhällsrelevant forskning och utbildning på grund- och avancerad nivå.

Tema Barn
Tema Genus
Tema Teknik och social förändring
Tema Miljöförändring

 


Sidansvarig: eva.danielsson@liu.se
Senast uppdaterad: Tue Dec 20 09:09:48 CET 2016