Göm menyn

Nätverkets sändlista

aadel.v.franzen@telia.com;
ake.sivertun@gmail.com;
ann-cathrine.aquist@oru.se;
Ann-Charlotte Gilboa Runnvik;
Ann-Katrin.Backlund@keg.lu.se;
Ann-Marie.Markström@liu.se;
Anders.Malmberg@kultgeog.uu.se;
anders.schaerstrom@telia.com;
anna.olaison@isv.liu.se;
anna.whitaker@isv.liu.se;
Anna.Sparrman@liu.se;
asa.aretun@vti.se;
Asa.Larsson@liu.se;
asawes@telia.com;
Asa.Westermark@hlk.hj.se;
ast@kth.se;
eva.astrom@ism.lu.se;
bertil.vilhelmson@geography.gu.se;
Bo.Lenntorp@humangeo.su.se;
Bodil.Jansund@geography.gu.se;
bo.malmberg@humangeo.su.se;
borgunn.ytterhus@svt.ntnu.no;
carina.pettersson@hig.se;
carl-johan.sanglert@keg.lu.se;
carola.aili@hkr.se;
Catharina.Nord@liu.se;
cecilia.bjorklund@ltu.se;
cecilia.kjellman@hos.hh.se;
cecilia.bygdell@kultgeog.uu.se;
charlotta.isaksson@hv.se;
christer.foghagen@hik.se;
david.lindelow@tft.lth.se;
dbr@du.se;
einar.holm@geography.umu.se;
Elisabet.Cedersund@liu.se;
elin.slatmo@geography.gu.se;
Elin.Wihlborg@liu.se;
elizabeth.marcusson@orebro.se;
Eric.Clark@keg.lu.se;
eva.astrom@ism.lu.se;
eva.magnus@hist.no;
eva.thulin@geography.gu.se;
Eva Jeppsson-Grassman;
Eva.Tornqvist@liu.se;
Gabriel.Bladh@kau.se;
Gerhard.Gustafsson@kau.se;
Gunilla.Liedberg@liu.se;
gunnar.malmberg@geography.umu.se;
Gunnar.Tornqvist@keg.lu.se;
gunnel14@hotmail.com;
gunnel.andersson-collins@h-l.stockholm.se;
gunnel.andersson@fou-sodertorn.se;
gunnel.forsberg@humangeo.su.se;
HAJOBE01@geh.regionh.dk;
Helena.Karresand@liu.se;
Helena.Krantz@liu.se;
ida.grundel@kau.se;
ida.andersson@humangeo.su.se;
idan4258@humangeo.su.se;
inge-marie.svensson@lut.mah.se;
Jan-Erik Hagberg; Jenny Palm;
jessica.berg@vti.se;
jerry.olsson@geography.gu.se;
johanna.jokinen@natgeo.su.se;
jonas.lindberg@geography.gu.se;
Juan.Merlo@med.lu.se;
Kajsa.Ellegard@liu.se;
Katarina.Schough@naturvardsverket.se;
Katerina.Vrotsou@liu.se;
kersti.nordell@fyra-m.se;
kerstin.westin@geography.umu.se;
klacour@health.sdu.dk;
klara.jakobsen@hist.no;
Kristina.k.Karlsson@liu.se;
kristina.orban@med.lu.se;
kristina.trygg@humangeo.su.se;
kristina.ziegert@hh.se;
lars-erik.nilsson@bet.hkr.se;
Lars-Olof.Olander@keg.lu.se;
leena.hagsmo@kau.se;
Lena-Karin.Erlandsson@med.lu.se;
Lennart.Stromquist@kultgeog.uu.se;
lovisa.solbar@keg.lu.se;
magdalena.cedering@kultgeog.uu.se;
malin.svensson@nhv.se;
Margareta.Ramgard@hh.se;
marianne.abramsson@isv.liu.se;
marie.stenseke@geography.gu.se;
mathilda.bjork@hhj.hj.se;
Mats.G.Engstrom@humangeo.su.se;
Mats.Widgren@humangeo.su.se;
Mattias.Hellgren@liu.se;
Mattias.sandberg@geography.gu.se
Mattias.ornerheim@liu.se;
Mikael.Jonasson@hos.hh.se;
mth@du.se;
ola.hall@keg.lu.se;
Ola.Jonsson@keg.lu.se;
olle.stjernstrom@geography.umu.se;
Olof.Warneryd@keg.lu.se;
per.assmo@hv.se;
per-olof.hallin@mah.se;
peter.linder@geography.umu.se;
peter.sundstrom@oru.se;
Roger.Andersson@ibf.uu.se;
Thomas.Blom@kau.se;
Tina.Neset@liu.se;
Tomas.Germundsson@keg.lu.se;
Tora.Friberg@liu.se;
uffe.enokson@vxu.se;
Ulf.Erlandsson@keg.lu.se;
ulf.ernstson@geography.gu.se;
ulf.wiberg@geography.umu.se;
ulla.kroksmark@oft.gu.se;
uno.svedin@gmail.com;
Wiktoria.Glad@liu.se

 

ke

 

PROFESSOR

Telefon: 013-28 58 36
Fax: 013-28 44 61

E-post: kajsa.ellegard@liu.se

Adress:
Tema Teknik och social förändring
Linköpings universitet
581 83 LINKÖPING


Projekt

 

Tema Teknik och social förändring bedriver tvärvetenskaplig tematisk forskning om hur människor skapar och använder teknik historiskt och i samtiden. Tema Teknik och social förändring har utbildning på forskarnivå samt på mastersnivå.

 

Om Tema

Tema bedriver excellent samhällsrelevant forskning och utbildning på grund- och avancerad nivå.

Tema Barn
Tema Genus
Tema Teknik och social förändring
Tema Miljöförändring

 


Sidansvarig: kajsa.ellegard@liu.se
Senast uppdaterad: Fri Mar 20 16:28:23 CET 2015